Ekonomi

ABD’de bugün izlenecek üç bilanço raporu

Investing.com – Fitch Ratings’in ABD kredi notunu beklenmedik şekilde düşürmesi yatırımcıları korkuttu ve hisseler genel olarak düşerken teknoloji endüstrisini aşağı çekti.

Teknoloji hisseleri, faiz koşullarının gevşemesi beklentisiyle tüm yıl boyunca yükseldi. Salı gecesi Fitch; Borç tavanı ve diğer müzakereler konusunda Washington’da artan kutuplaşmayı gerekçe göstererek ABD’nin kredi notunu düşürdü ve yönetim standartlarında bir bozulmaya işaret etti. Hazine Bakanlığı, firmanın iddialarını yalanladı.

Yine de bu hafta kurumsal kar raporlarının hacmi piyasaları etkilemeye yetti.

Temmuz ayında faiz oranlarını çeyrek puan artıran Fed, faiz artırım planlarının sonuna gelmiş veya yaklaşmış olabilir. Eylül ayına kadar faiz oranlarında tekrar görüşmeyecek.

Vadeli işlem yatırımcıları, başka bir faiz artırımının yapılıp yapılmayacağı veya ne zaman yapılacağı konusunda endişeli. eklemli Olumsuz. Bazıları faizlerin Eylül’de çeyrek puan artacağını düşünürken, bazıları da Kasım’da yükseleceğini düşünüyor.

Fed yetkilileri, bu ayın sonlarında Jackson Hole, Wyoming’de üst düzey politika yapıcıların ekonominin yılın ikinci yarısında nereye gittiğine dair bazı ayrıntılar verebilecekleri yıllık konferanslarına katılacaklar.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Apple çıkış raporu

teknoloji devi elma 81.7 milyar $’lık gelir üzerinden 1.19 $’lık hisse başına kazancı paylaşabilir. Analistler, yeni ürün lansmanlarını ve gelecekle ilgili her türlü ayrıntıyı dinliyor olacak.

2. Amazon.com avantaj raporu

Amazon131,4 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 35 sent faiz bildirmesi bekleniyor.

3. Anheuser Busch InBev çıkış raporu

bira devi Anheuser Busch Inbev) NV ADR ( tomurcuk), 15.4 milyar dolar gelirle hisse başına 67 sentlik bir faiz bildirebilir.

haber-azdavay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu