İş

“100. Yıl Buluşmaları” Cizre ve Şırnak ile devam etti

Türk Girişim ve İşadamları Konfederasyonu (TÜRKONFED), “Düşlerimizdeki Türkiye” manifestosunu tüm Anadolu’da kamuoyu, yerel yönetimler, akademi, sivil toplum ve iş dünyasıyla paylaştığı “100. Yıl Buluşmaları”nın beşincisini Cizre ve Şırnak’ta gerçekleştirdi.

Gönüllülük esasıyla bir araya gelen Türkiye’nin en büyük bağımsız iş dünyası kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, ‘Yeni Dönem Yeni Ufuklar’ vizyon belgesini ve ‘Hayallerimizdeki Türkiye’ manifestosunu kapsayan 26 bölgesel federasyonun sorumluluğundaki illerde sunuyor. 81 il. ‘100. Yıl Buluşmaları bu kez Cizre ve Şırnak’ta yapıldı. Konfederasyon Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Nergiz Kadooğlu Çifçi ve Av. Mehmet Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulnasır Duyan, Selahattin Balkan, Alp Avni Yelkenbiçer ve Celal Öğücü, DİCLESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Bilim, DOGUSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Erbay, BASİFED, EGİAD, Şırnak İşadamları Derneği, Şırnak Sanayi ve İşletmecileri Derneği, MESİAD ve ÇİSAD temsilcileri, 100. Yıl Buluşmaları kapsamında Şırnak, Cizre ve Habur Hudut Kapılarında bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Şırnak Vali Yardımcısı Ali Erdoğan, Şırnak Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Gören, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası İcra Kurulu Başkanı Osman Geliş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ve Habur Gümrük Bölgesi Direktörü Ayhan Coşkuner ile görüşmeye gelen heyet ‘Hayallerimizdeki Türkiye’ vizyonunu paylaşırken, karşılıklı işbirliği süreçleri değerlendirilerek bilgi alışverişinde bulunuldu.

Türkiye’nin yeni hikayesinin tüm kültürleri kapsayacak şekilde yazılması gerektiğini söyleyen Konfederasyon Başkan Yardımcısı Nergiz Kadooğlu Çifçi, “Ailemin doğduğu, kalbimin yaşadığı Cizre’ye Genel Başkan Yardımcısı olarak gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin en büyük STK’sı TÜRKONFED, “Buradan ayrılsak da burayı hiç unutmadık. Aile olarak bu bölgenin sosyal ve ekonomik hayatına katkı sağlayacak yatırımlar yapmaya devam ettik. Rahmetli dedemin adını taşıyan Hacı Fettah Kadooğlu okulu başta olmak üzere gençlerimizin temel eğitimlerini almaları için ödevlerimizi yapmaya devam edeceğiz.”

Dicle Sanayi ve İşadamları Federasyonu (DİCLESİFED) ve Şırnak İşadamları Derneği’nin katkılarıyla Konfederasyon Yönetim Kurulu Lideri Süleyman Sönmez, Başkan Yardımcısı Nergiz Kadooğlu Çifçi ve beraberindeki kurul üyeleri, kamu, yerel yönetimler, akademi, sivil toplum kuruluşları ve iş adamlarının temsilcileri . geldi. DİCLESİFED’in sahipliğinde düzenlenen İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma Projesi etkinliğine de katılan Cifçi, yaptığı konuşmada, “Yönetim Kurulu üyesi olarak misyon edindiğim yönetim kurulumuz birinci yılını tamamladı. liderim süleyman önderliğinde bu 1 yılda liderim ve yönetim kurulu olarak ülkemizin her bölgesine yani anadolu’ya gitmek istedim.ülkemizin kalkınması için konfederasyonun gücünü geliştirmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda Konfederasyon Derinleştirme Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak ağır bir formda çalışmaya ve büyümeye devam ediyoruz.Burada derinleşme komitemizin değerinden bahsetmek istiyorum.Öncelikli hedefimiz sayıyı artırmak oldu. Bir yıl önce 294 olan dernek sayımız 331’e yükseldi. Bugün 81 ilimizin 60’ında üye derneklerimiz ve iş insanlarımız var.”

“Hayallerimizdeki Türkiye’ye ulaşmayı hedefliyoruz”

Anadolu’da kalkınmanın lokomotifi olarak konumlandırdıkları faaliyetlerle üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceklerini belirten Çifçi, “Hayallerimizdeki Türkiye’ye ulaşmayı hedefliyoruz. Bugün olduğu gibi kamu-yerel yönetimlerle istişare ve uzlaşma esastır. -iş dünyası-sivil toplum kuruluşları-üniversiteler yani şehir aktörleri ve işbirliği mekanizmalarını geliştirmeye çalışıyoruz.10 yıl sonra sizler gibi değerli iş insanlarını ülkemizde Cizre’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.10 yıl önce TÜSİAD ile birlikte ülkemizin çok değerli iş insanlarının ortak gelecek hayalleri için çıktığı yolculuk yine buradaydı: “Ekonomimize ve işletmelerimize değer katan projelerin heyecanı için hepiniz şehit oldunuz. Bugün sizleri yeniden büyük bir heyecan ve coşkuyla Cizre’de ağırlıyoruz. Anadolu’da kalmanın itici gücü olarak konumladığımız tedbirlerimizle üzerimize düşen sorumluluğu her zaman yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Çifçi, Şırnak-Cizre 100. Yıl Buluşmaları’nda yaptıkları ziyaretin anısına kentin simgesi olan Cizre ejderini Konfederasyon Lideri Sönmez’e hediye etti. – ŞIRNAK

haber-koprubasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu